Galio group - Didžiausias šių metų NT sandoris Lietuvoje: „GROA Capital“ įsigijo Freedom 36 verslo centrą

Birželio 2 d. 2022 — Verslui

Didžiausias šių metų NT sandoris Lietuvoje: „GROA Capital“ įsigijo Freedom 36 verslo centrą

NT fondas „GROA Real Estate Fund I“, valdomas „GROA Capital“, susitarė su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Galio Group“ dėl A+ klasės verslo centro Vilniuje „Freedom 36/Girteka park“ įsigijimo. Tai didžiausias 2022 m. sudarytas investicinis NT sandoris Lietuvoje, kurio vertė siekia beveik 40 mln. eurų be PVM. Verslo centre yra įsikūrusi „Girteka Logistics“ centrinė būstinė. Sandorį finansavo „Luminor“ bankas.

Tomas Rudokas, „GROA Capital“ generalinis direktorius, sako: „Mes džiaugiamės šia investicija, kuri visiškai atitinka konservatyvią „GROA Real Estate Fund I“ (GREFI) strategiją. „GROA Capital“ komandos tikslas šiam fondui yra suformuoti investicinį portfelį, kuris užtikrintų investuotojams tvarią ilgalaikę grąžą su žemos rizikos nuolatiniu pinigų srautu. Šiuo puikaus verslo centro Vilniuje įsigijimu užbaigiame fondo GREFI investicinio portfelio formavimą. GREFI valdomo nekilnojamojo turto vertė po šio sandorio užbaigimo siekia daugiau nei 100 milijonų EUR.“

Nerijus Maknevičius, „Galio Group“ generalinis direktorius, teigia: „Esame laimingi sklandžiu pardavimo procesu bei pasiektu abi puses tenkinančiu rezultatu, todėl pirmiausia noriu padėkoti „GROA Capital“ komandai už profesionalumą ir konstruktyvumą visame procese. Savo ruožtu, nepaisant iššūkių NT rinkoje, ypač dėl geopolitinės padėties, nuosekliai dirbame įgyvendindami ilgalaikius grupės tikslus ir iš sandorio gautas lėšas ketiname panaudoti tolesnei naujų projektų plėtrai. Be to, iš „GROA Capital“ įsigyjame „Maxima“ parduotuvę Vilniaus Balsių rajone. Prekybinio ploto įsigijimai taip pat yra viena iš mūsų strateginių veiklos krypčių ir papildys mūsų jau turimą bei nuolat plečiamą prekybinio NT portfelį – šiuo metu valdome 47 prekybinius NT objektus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.“

Dėl sandorių abi šalys susitarė tiesiogiai, be tarpininkavimo bendrovių. Sandorio teisinei daliai „GROA Capital“ pasitelkė advokatų kontorą TRINITI JUREX. Įsigijimo sandorį finansavo Luminor Bank AS.

Jonas Urbonas, „Luminor“ banko verslo bankininkystės vadovas, komentavo: „Su šiuo nekilnojamojo turto fondu bankas bendradarbiauja jau ne vienerius metus ir išties džiugu, kad galime paskelbti apie dar vieno įsigijimo finansavimą. Šįkart tai – modernaus ir BREEAM sertifikatą turinčio biurų pastato įsigijimas, kuris papildo per ilgametę partnerystę sukauptų projektų portfelį“.

Vilniaus Laisvės pr. 36 šiais metais pastatytas verslo centras „Freedom 36/Girteka park“ – tai daugiau nei 23 tūkst. kv. m bendro ploto, šešių aukštų su dviejų aukštų požemine automobilių stovėjimo aikštele A+ energinės klasės pastatas, įsikūręs prie vienos pagrindinių Vilniaus transporto arterijų. Dviejų lygių požeminėje ir antžeminėje stovėjimo aikštelėse yra įrengta apie 370 vietų automobiliams, kurių dalis yra skirta ir elektromobilių krovimui. Ant pastato stogo yra sumontuota saulės šviesos energijos elektrinė, pagaminanti iki 10 procentų pastatui reikalingos elektros energijos. Siekiama, kad pastatas turėtų „BREEAM Excellent“ sertifikatą – vieną aukščiausių įvertinimų tarptautinio pastatų poveikio aplinkai ir žmogui sertifikavimo sistemoje.

Pastate „Girteka Logistics“ darbuotojų patogumui veikia sporto salė, biblioteka, restoranas, yra įrengtos penkios lauko terasos, įvairios poilsio erdvės. Verslo centre yra įrengtos dušinės, persirengimo kambariai dviratininkams, o taip pat dviračių ir paspirtukų saugyklos. Pastatas taip pat yra pritaikytas žmonėms su negalia.

Apie GROA. Groa Real Estate Fund I (GREFI) yra uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė, valdoma valdymo įmonės Groa Capital ir prižiūrima Lietuvos banko. GREFI, įgyvendinant valdymo įmonės patvirtiną strategiją, siekia suformuoti investicijų portfelį, kuris užtikrintų investuotojams tvarią grąžą su žemos rizikos nuolatiniu pinigų srautu. Bendra GREFI valdomo nekilnojamojo turto vertė siekia daugiau nei 100 milijonų EUR.

Groa Capital yra investicijų valdymo įmonė, kurios tikslas yra investicijos į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse. Groa Capital turi Lietuvos banko suteiktą fondų valdymo įmonės veiklos leidimą. Šiuo metu Groa Capital valdo 2 Lietuvos banko licencijuotus kolektyvinio investavimo subjektus – Groa Real Estate Fund I, o taip pat investicinį fondą Groa Real Estate Fund II, kuris veiklą pradės 2022 m. antroje pusėje.

Apie „GALIO GROUP“. „Galio Group“ yra viena didžiausių lietuviško kapitalo nekilnojamojo turto plėtros bendrovių, įgyvendinanti tvarius projektus ir kurianti modernias, kokybiškas erdves Lietuvos bei Latvijos rinkose. Bendrovės nuosavas kapitalas viršija 230 mln. EUR.

Šiuo metu „Galio Group“ vykdo „reVingis“, „Jomanto parkas“, „Namai-Kintai“ gyvenamųjų projektų statybas Vilniuje, taip pat Klaipėdoje pradėtos „stock-office“ komercinių pastatų komplekso „STOCK-O“ pirmojo etapo statybos, o Rygoje intensyviai dygsta verslo centras „Gustavs“, kur įsikurs SEB grupės paslaugų centras. Prie darbų finišo rikiuojasi „Decathlon“ tinklo parduotuvė Klaipėdoje, verslo namai „Kintų 11“ Vilniuje.

Apie „Luminor“. „Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.