Galio group - Dar keturios Klaipėdos įmonės ruošiasi įkurtuvėms „Stock-O“ komplekse: alternatyvos uostamiestyje nerado

Birželio 12 d. 2024 — Verslui

Dar keturios Klaipėdos įmonės ruošiasi įkurtuvėms „Stock-O“ komplekse: alternatyvos uostamiestyje nerado

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Galio Group“ Klaipėdos Baltijos prospekte vystomo prekybos ir paslaugų miestelio „Stock-O“ būsimų naujakurių ratas plečiasi: prie prekybos miestelio verslo bendruomenės prisijungė dar keturios puikiai žinomos, įvairia veikla užsiimančios įmonės – išnuomota beveik pusė naujai statomų patalpų.  Verslininkai vienbalsiai teigia, kad tokio verslo miestelio Klaipėdai labai trūko.

„Stock-O“ komplekse įsikurti jau apsisprendė prekyba dviračiais užsiimanti bendrovė „Vasarė“, interjero prekių salonas „Dubingiai“, technikos ir įrankių remonto bei nuomos salonas „Elremta Mastermann“, atstovaujanti prekės ženklą „Technitis“, specializuota kavos parduotuvė „Kavos žinovai“. Bendrai šios įmonės užims 1020 kv. m plotą.

Panašių patalpų pasiūla maža

Rytis Paulikaitis, prekyba dviračiais užsiimančios bendrovės „Vasarė“ vadovas, sako, kad į naująsias patalpas parduotuvė keliasi iš Klaipėdos senamiesčio.

„Klaipėdoje, kaip ir kituose miestuose, nuolat vyksta naujų projektų plėtra, tačiau naujų patalpų, tinkamų mažmeninei prekybai, nėra daug. Šiuo metu mūsų parduotuvė yra senamiestyje –  dabartinės patalpos nepritaikytos mūsų veiklai todėl susiduriame su nepatogumais, norėdami kokybiškai aptarnauti klientus. Juk reikia erdvės dviračius išbandyti, išvaryti juos į lauką, tad svarbu kad nebūtų jokių laiptų į gatvę. Be to, mūsų veiklai svarbu greta turėti erdvią ir patogią automobilių stovėjimo aikštelę, kad klientai galėtų be problemų įsidėti ir parsigabenti dviračius namo“, – kalba R. Paulikaitis.

Anot jo, patalpos „Stock-O“ komplekse išsirinktos ir vertinant potencialių klientų srautą – Baltijos prospektas yra judriausia uostamiesčio arterija.

Mantas Bikauskas, bendrovės „Dubingiai“ vadovas, pasakoja, kad „Stock-O“ atitiko pagrindinius įmonės keliamus reikalavimus.

„Mums reikėjo, kad pastatas, kuriame įsikursime, būtų industrinio stiliaus ir kad panašų stilių galėtume kurti savo salone, tad šios erdvės puikiai tiko mūsų idėjos įgyvendinimui. Pagrindiniai dalykai – klientams reikia patogaus privažiavimo ir stovėjimo vietos. Patalpos turi būti tokios, kad savo klientams galėtume sukurti jaukią, išskirtinę erdvę – mums netiko didelių, bendrų prekybos erdvių modelis, kuriame klientai negalėtų atskirti, kur yra mūsų, o kur jau kita zona. Klaipėdoje nėra daug vietų, kuriose galėtų įsikurti panašus verslas“, – dėsto M. Bikauskas.

Sutelks veiklą vienoje vietoje

Bendrovė „Solid Red“, valdanti prekės ženklą „Kavos žinovai“, planuoja, kad įsikūrusi naujajame prekybos miestelyje galės efektyviau valdyti turimo sandėlio resursus, patogiau ir greičiau aptarnauti didmeninius klientus, taip pat optimizuoti darbuotojų resursus.

„Pasirinkome šią vietą, nes tokios koncepcijos NT objektų labai trūko Klaipėdos regione. Iki šiol turėdavome atskirus prekybinius taškus ir atskiras sandėliavimo vietas. Rinkdavomės prekybos vietas didžiuosiuose prekybos centruose, kurie pasiūlo didelį lankytojų srautą, tačiau juose visuomet problematiškiausias yra prekių sandėliavimas dėl vietos trūkumo. Renkantis patalpas stengiamės rasti balansą tarp klientų srauto bei patogaus veiklos vykdymo“, – teigia Nerijus Užpurvis, bendrovės vadovas.

Tiki verslo miestelių modeliu

Nerimantas Miliauskas, šiuolaikinės technikos ir įrankių statyboms, žemės ūkiui bei pramonei tiekimu, jų remontu bei nuoma užsiimančios „Elremta Mastermann“ vadovas, teigia, kad ankstesnes patalpas Klaipėdoje bendrovė išaugo – reikėjo didesnių, modernesnių, patogesnių erdvių tiek verslo vystymui, tiek klientų aptarnavimui.

„Jei Vilniuje ar Kaune tokių vietų, kur mūsų verslas galėtų įsikurti, yra daugiau, tai Klaipėdoje šiandien įmonėms pasirinkimo trūksta, todėl „Stock-O“ projektas iš karto atrodė labai tinkama vieta įsikruti“, – kalba įmonės vadovas.

Anot jo, sprendimą nuomotis patalpas „Stock-O“ miestelyje visų pirma lėmė strategiškai patogi vieta mieste, be to, ankstesnės įmonės patalpos yra netoliese, tad dideliam lojalių klientų būriui nebus sunku priprasti prie naujos vietos.

„Patogumas mūsų dabartiniams klientams buvo vienas pagrindinių veiksnių renkantis, kur persikelti. Paprastai kuriamės ten, kur žmonės atvykdami pas mus galėtų aplankyti ir kitas panašaus profilio įmones. „Stock-O“ kompleksas iš pažiūros nėra įprasta vieta mūsų tipo verslams, tačiau tikime tokių miestelių, verslo slėnių principu, manome, kad šis modelis mūsų verslui gali būti naudingas“, – sako pašnekovas.

Ruošiasi įkurtuvėms

Šiuo metu jau pastatytas ir išnuomotas visas pirmasis projekto etapas, salonus čia atidarė 10 įmonių. Antrajame projekto „Stock-O“ etape jau baigti pastato konstrukcijų montavimo darbai, šiuo metu atliekamas išorinio fasado apdailos elementų įrengimas, montuojamos inžinerinės sistemos bei pradėti vidaus apdailos darbai.

Numatoma, kad visi statybų ir įrengimo darbai baigsis šių metų rudenį, rugsėjo mėnesį patalpos bus perduotos naujakuriams. Be minėtų bendrovių įkurtuvėms prekybos miestelyje ruošiasi „CF Nexus Klaipėda“, atversianti pirmąjį mieste crossfit sporto klubą, interjero prekes bei paslaugas siūlančių įmonių gretas papildys „Šviestuvų pasaulis“, komplekse taip pat įsikurs bendrovė „Olansija“, siūlanti vokiečių gamintojų švaros prekes namams bei kosmetiką, taip pat įmonės „Litnobiles“, „Beautyfor LT“, „Spectra Baltic“.

„Akivaizdu, kad su šiuo projektu pataikėme būtent į tą verslo patalpų segmentą, kurio Klaipėdoje labiausiai reikėjo. Tai moderni, estetiškai patraukli, įmonėms ir jų klientams visapusiškai patogi aplinka. Čia jau beveik susiformavo verslo bendruomenė ir kai visos įmonės baigs įsikūrimo darbus, neabejoju, kad „Stock-O“ prekybos ir paslaugų miestelis taps nauju traukos centru Klaipėdoje“, – sako Simonas Švėgžda, „Galio Group“ nuomos vadovas.

Visą „Stock-O“ kompleksą sudaro 35 turtiniai vienetai vadinamųjų stock-office patalpų, kurių bendras plotas sieks apie 9 000 kv. m.  „Galio Group“ investicijos į kompleksą sudarys apie 13 mln. eurų be PVM.