Galio group - „Gustavs“ verslo centre įkasta simbolinė laiko kapsulė

Gruodžio 21 d. 2021 — Verslui

„Gustavs“ verslo centre įkasta simbolinė laiko kapsulė

Gruodžio 16 dieną kartu su statybų bendrove MERKS, SEB grupės paslaugų centru Rygoje ir architektų įmone „Vilnis Miculis“ susirinkome įkasti simbolinės laiko kapsulės visiškai naujo ir tvaraus plėtojamo verslo centro statybų aikštelėje. Planuojama, kad 1100 SEB grupės paslaugų centro darbuotojų persikels į GUSTAVS verslo centrą jau 2023 m. gruodžio pradžioje.

GUSTAVS verslo centras yra pirmasis, kurį ketiname išplėtoti Rygoje, o pirmasis šio verslo centro pastatas bus biurai, specialiai pritaikyti Rygoje įsikūrusiam SEB grupės paslaugų centrui. GUSTAVS verslo centro kompleksą sudarys trys tvarūs pastatai, kurių pagrindinės zonos – tokios kaip poilsio erdvės ir renginiams skirta erdvė – sukurtos taip, kad užtikrintų patogumą tiek darbuotojams, tiek lankytojams.

Projektas plėtojamas VEF verslo teritorijoje, Gustava Zemgala gatvėje 73, kuri lengvai pasiekiama tiek viešuoju, tiek privačiu transportu ir jungia centrinę miesto dalį su kitais svarbiais Rygos rajonais.

Latvijos „GALIO DEVELOPMENT“ valdybos nario Kaspars Beitiņš komentaras: „VEF teritorija yra viena iš pažangiausiai plėtojamų Rygoje, tad mums smagu prie to prisidėti kuriant visiškai naują verslo erdvę Latvijoje dirbančioms bendrovėms. Pastatai turi tarnauti žmonėms, saugoti aplinką ir kurti harmoningą miestą – tai yra „GALIO GROUP“ veiklos pagrindas ir žinutė, kurią perduodame ateities kartoms. Tuo pačiu mums tai yra ypatinga akimirka, nes GUSTAVS verslo centras yra „GALIO GROUP“ debiutinis projektas Latvijoje. Remdamiesi patirtimi, kurią sukaupėme sėkmingai įgyvendinę biurų projektus Lietuvoje, siekiame sukurti išskirtinę bei tvarią verslo erdvę ir talentingoms komandoms Rygoje.“

UAB „Merks“ valdybos nario ir statybos direktoriaus Andris Bišmeistars komentaras: „Laiko kapsulės įkasimo ceremonija žymi pirmojo GUSTAVS verslo centro pastato statybų pradžią. Mums džiugu papildyti urbanistinę Rygos aplinką šiuolaikišku ir jauniems profesionalams pritaikytu pastatu. Šis projektas labai svarbus ir mūsų bendrovei, nes tai bus pirmasis mūsų statinys, atitinkantis aukščiausius „BREEAM Excellent“ sertifikato tvarumo standartus. Į kapsulę įdėjome tradiciniu būdu austą juostą su stiprybės, sėkmės bei žinių simboliais – tokiu būdu tikimės užtikrinti, kad naujojo verslo centro ateitis bus kupina sėkmės.“

SEB grupės paslaugų centro Rygoje vadovo pavaduotojos Aļesja Kirčenko komentaras: „Su naujuoju biuru verčiame naują mūsų organizacijos veiklos Rygoje puslapį – subursime visus savo kolegas po vienu stogu ir persikelsime į naują bendradarbiavimo ir bendro kūrimo aplinką. Tikime, kad po pandemijos biuras ir toliau atliks svarbų vaidmenį kaip vieta, kurioje vyksta susitikimai, vieni iš kitų mokomės ir kuriame bendrą kultūrą. Mums tai yra ilgalaikė investicija, tad GUSTAVS taps tvirtu SEB grupės paslaugų centro Rygoje pamatu daugeliui metų į priekį. Mūsų užmojis – su mūsų darbuotojų ir partnerių pagalba pastatyti vieną moderniausių ir labiausiai įkvepiančių biurų Rygoje.“

SIA „Vilnis Mičulis“ architekto Fricis Vilnis komentaras: „Suprojektuotasis biurų kvartalas reikšmingai prisidės prie Rygos miesto ir visos Rygos urbanistinės aplinkos. Projektas apima keletą iš esmės beprecedenčių sprendimų, kuriais demonstruojamas itin geras miesto aplinkos supratimas bei atsakomybė už ją. Orientuojamasi ne tik į erdvinę miesto struktūrą, bet ir į jo sociologinius parametrus. Tokių sprendimų kaip antžeminė lauko erdvė be automobilių, „bendros gatvės“ principas, bendrų vidinių ir lauko zonų architektūriniai sprendimai, erdvios ir įvairios paslaugų erdvės įvairiausių socialinių grupių žmonėms mastas yra unikalus. Todėl norėčiau nuoširdžiai padėkoti kvartalo plėtotojams už tai, kad su tokiais sprendimais sutiko.“

GUSTAVS projekte numatyti šešių aukštų biurų pastatai su dviejų lygių požemine automobilių stovėjimo aikštele, atriumu su medine stogo konstrukcija, stogo terasomis, konferencijų salėmis, restoranų zona, elektromobilių įkrovimo aikštelėmis, dviračių saugykla ir spintelėmis. Projektas plėtojamas laikantis „BREEAM Excellent“ tarptautinio tvarių pastatų standarto.

GUSTAVS verslo centro pavadinimas skirtas antrojo Latvijos Prezidento Gustavs Zemgals (1927–1930 m.) garbei. Šią vasarą Latvijoje buvo švenčiamas 150-osios antrojo Latvijos Prezidento gimimo metinės. Šie metai tuo pačiu svarbūs ir GUSTAVS verslo centrui, kurio užbaigimas sutapo su šiomis ypatingomis metinėmis.

GUSTAVS verslo centro architektai ir projekto autoriai yra SIA „Vilnis Miculis“. Statybų priežiūrą vykdo SIA „Buvuzraugi LV“.