Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Galio Group“ verslo centro „Freedom 36“ sienas išpieš penki menininkai, nugalėję „Galio Group“ viešame konkurse „Laisvė kurti“. Konkurso laimėtojai išrinkti iš 133 dalyvių – jie pasidalins 12,5 tūkst. eurų prizinį fondą už geriausias idėjas. Kūrinių įgyvendinimui verslo centre skiriama virš 47 tūkst. eurų.
„Nusprendėme atverti mūsų pastatą menininkams, norėdami suteikti jam charakterį ir sukurti išskirtinę atmosferą. Skelbdami konkursą „Laisvė kurti“ nežinojome, ko tikėtis – ryžomės eksperimentui, kuris įkvepia mus pačius. Sulaukėme 133 dalyvių, įvairiausių laisvės temos interpretacijų, skirtingų stilių kūrinių, garsių ir dar mažai žinomų menininkų – tai labai įdomi ir vertinga patirtis. Išrinkti nugalėtojus nebuvo lengva, bet dabar matome aiškią viziją, kaip atrodys pastato erdvės ir nekantriai lauksime jos išpildymo“, – sako Aurimas Martinkėnas, „Galio Group“ komercinių projektų direktorius.
Šiuo metu sostinės Laisvės prospekte statomas verslo centras „Freedom 36“ yra vienas pirmųjų modernių pastatų verslui po ilgo laiko plėtojamų Vilniaus Karoliniškėse – vietoje, kur kyla šis biurų pastatas, daugiau nei 40 metų buvo automobilių stovėjimo aikštelė. Verslo centro statybos darbai bus užbaigti šiemet spalį, tuomet konkursą laimėję menininkai išpieš 23 verslo centro sienas penkiuose pastato aukštuose – vienas menininkas papuoš vieną pastato aukštą.
Konkurso „Laisvė kurti“ nugalėtojais išrinkti specialiai šiam projektui sukurti darbai: Mortos Kaniavienės „Įkvėpimas Laisvei“, Evaldo Bubino-Hermandrowning „Laisvės lauko praplėtimas“, Ievos Ragauskaitės „Maži malonumai“, Alexander‘io Mikhaylovo „36Freedom36“, Ksystofo Cetyrkovski „Pabėgimas iš skaitmeninio pasaulio“. Publikos simpatijų prizą laimėjo Mildos Plėšnytės darbas „Galimybė judėti į priekį“.
Kūrinius, taikliai įkūnijančius asmeninės laisvės temą bei derančius verslo centro erdvėse, išrinko penkių narių komisija sudaryta iš nepriklausomų narių Julijos Reklaitės, architektės, meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ direktorės, bei menininko ir socialinio tyrėjo Algirdo Gatavecko, taip pat „Freedom 36“ pastatą suprojektavusios architektų studijos „Unitectus“ vadovo Tauro Paulausko bei „Galio Group“ atstovų.
A. Gataveckas pasakoja, kad vertindamas darbus ypatingą dėmesį skyrė kūrinių idėjai, kaip pateikti darbai atitinka laisvės temą bei ją interpretuoja, kaip dera konkrečiame kontekste ir kaip kūriniai atrodys išdidinus jų mastelį – mat konkurso esmė buvo išrinkti darbus, kurie bus išpiešti ant verslo centro sienų.
„Buvo nuostabių kūrinių, kurių neatrinkome, nes išdidinus mastelį nukentėtų kūrinių detalumas, ypač žiūrint iš arti. Kai kurių puikių darbų nepavyktų įgyvendinti techniškai – turiu daug praktinės patarties, todėl šį aspektą vertinau atsakingai ir logiškai. Taip pat pirmenybę teikiau darbams, kurie nėra tik idėjos iliustracija, bet kurie turi gylio ir leidžia kurti interpretacijas. Išrinkti nugalėtojus buvo sudėtinga, bet ir labai įdomu, nes sprendimą lėmė konstruktyvi ir demokratiška komisijos narių diskusija, dalijantis skirtingais požiūriais bei vertinant įvairius aspektus“, – konkurso įspūdžiais dalijasi A. Gataveckas.
Pasak J. Reklaitės, įgyvendinimui verslo centre „Freedom 36“ atrinkti kūriniai ilgai dovanos atradimo džiaugsmą, nes yra vienaip suvokiami iš toli ir kitaip matomi iš arti, juose kaskart galima įžvelgti naujų detalių.
„Man labai smagu, kad verslo pastatas miegamajame Vilniaus rajone talpins ir kultūrinę žinutę. Taip pat nustebino ir nudžiugino, kad tiek daug įvairių menininkų ryžosi kultūrinei mankštai – daugelis jų konkursui pateikė specialiai šiam pastatui sukurtus darbus. Išrinkti nugalėtojus buvo nelengva užduotis. Komisijai prireikė trijų balsavimo etapų vietoje numatytų dviejų ir net trečiajame etape nebuvo aiškaus lyderio. Nuoširdžiai sveikinu nugalėtojus ir linkiu sėkmės įgyvendinant kūrinius, kurie neabejotinai suteiks žaismingumo pastato erdvėms“, – teigia J. Reklaitė.
Verslo centras „Freedom 36“ plėtojamas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM, jam siekiama BREEAM „New Construction Very Good“ sertifikato. Tai bus A+ energinės klasės pastatas, rinkai pasiūlysiantis apie 14,500 kv. m modernių biurų patalpų.
Verslo centras „Freedom 36“ yra šeštas „Galio Group“ plėtojamas administracinis pastatas. Bendrovė šiemet baigė penkerius metus trukusias biurų komplekso „S7“ statybas Vilniaus Saltoniškių g., taip pat biurų pastatą „Wave“ Savanorių prospekto pradžioje. Šiais metais „Galio Group“ Klaipėdoje, Baltijos prospekte pradės statyti parduotuvę „Decathlon“ bei vadinamųjų „stock-office“ komercinių pastatų kompleksą „Stock-O“.