Galio group - Kvapai – nematoma patalpų architektūra

Vasario 25 d. 2021 — Gyvenimui

Kvapai – nematoma patalpų architektūra

Kvapai ir žvakės

Kuriant jaukias erdves gyvenimui ir darbui verta atkreipti dėmesį ir į nematomą architektūrą – kvapą. „Būtent jis pirmiausia pasitinka įžengus į patalpą, gali pažadinti emocijas ir prisiminimus“, – pastebi Justinas Rimeikis, „Blue Sparrow Candles“ įkūrėjas. Su juo ir kalbamės apie drauge sukurtas dovanas mūsų partneriams ir klientams bei, apskritai, kaip tinkamai naudoti aromatus erdvėse, kuriose praleidžiame daugiausiai laiko – namuose ir biuruose. 

1. Justinai, kokią įtaką kvapai daro gyvenamajai ir darbo erdvei?

Malonūs kvapai prisideda prie mūsų teigiamos nuotaikos kūrimo. Jie gali padidinti produktyvumą ir padėti susikaupti. Mus taip pat veikia kvapai, kurie yra gerai pažįstami ir sukelia pozityvias asociacijas. 

2. Kokios šiuo metu kvapų tendencijos renkantis kvapus namams?

Namuose žmonės mėgsta labiau eksperimentuoti ir atrasti jiems patinkančius kvapus, todėl renkasi specifiškesnius kvapus. 

3. O kokie kvapai išrenkami biurams?

Kitaip nei ieškant kvapų namams, stengiamasi galvoti ne tik apie darbuotojus, bet ir apie klientus, kurie tame biure lankysis. Dėl to klientai biurų erdvei dažniausiai renkasi švelnius, platesniam žmonių ratui patinkančius aromatus.

4. Kokios klaidos dažniausiai pasitaiko renkantis kvapus skirtingoms erdvėms? 

Labai dažnai kvapų naudotojai pasirenka per didelę arba per mažą tarą. Pasitaiko, kad toje pačioje erdvėje naudojami skirtingi ir nederantys tarpusavyje kvapai. Dažnai kvapai pastatomi netinkamose vietose. 

Labai svarbu, kad kvapas būtų juntamas ne per stipriai, nes net ir maloniausias aromatas gali tapti įkyrus. Rekomenduojame stiprumą vertinti tik įėjus į patalpą, nes ilgiau pabuvus patalpoje su kvapu jį jausime nebe taip stipriai, kaip ką tik atėjęs žmogus.

5. Vis dažniau tam tikri kvapai siejami su prekės ženklais. Kaip išsirinkti kvapą, kuris tiktų prekiniam ženklui ir jo kuriamam įvaizdžiui?

Kartais išrinkti kvapą tinkantį prekės ženklui gana paprasta. Ypač tuomet, kai su tam tikrais produktais ar paslaugomis jau esame linkę sieti konkrečius kvapus. Tarkime, apie keliones į egzotiškas šalis ar atostogas primena egzotiški kvapai, kokosas ir, žinoma, jūros kvapas. Muskusas sukuria švaros, ramybės pojūtį. Citrusai, eukaliptas, rozmarinas – energijos. Visuomet galimi ir kelių kvapų deriniai. 

Jeigu su prekės ženklo paslaugomis ar produktu įprastai nėra siejama konkreti asociacija, rekomenduojama rinktis neutralesnius, ir tuo pačiu malonius kvapus, kuriais sąsają su savo prekės ženklu sukurtumėte patys.

Svarbiausia pasirinkti tokį kvapą, kuris papildytų jūsų prekės ženklą naujomis reikšmėmis.

6. Papasakok, kokius kvapus pasirinkome dovanoti savo partneriams ir klientams?

Siekiant įvairovės nusprendėme pasirinkti ne vieną, o kelis skirtingus kvapus, kuriuos naudojome žvakėms ir namų kvapams. Kadangi produktai dovanojami klientams, svarbiausia buvo rasti balansą tarp kvapų įvairovės ir universalumo. Dėl to ieškojome kvapų, kurie turėtų skirtingą aromatą, ir tuo pačiu metu išliktų gana universalūs. 

Koks rezultatas? Pasirinkome tiek vaisiškus ir gaivius kvapus su slyvomis, rabarbarais ir juodaisiais serbentais, figomis, tiek ir sodresnius su tabaku, ąžuolu. Žiemos sezonui: frankincensas su mira. 

7. Į ką rekomenduotum atkreipti dėmesį renkantis kvapus tiek gyvenamajai, tiek ir darbo erdvei?

Tiek namuose, tiek biure svarbu tinkamai pasirinkti kvapo tarą. Mažesnėms erdvėms puikiai tiks 100 ml buteliukai, o didesnėms gali prireikti ir talpesnių. Žinoma, didesnėje erdvėje galima pastatyti ir mažesnius buteliukus keliose skirtingose patalpos vietose. Svarbu turėti omenyje, kad kvapo stiprumą galima reguliuoti pagaliukų skaičiumi buteliuke. Pradėkite nuo kelių, o jei kvapas per silpnas palaipsniui galite pridėti papildomų pagaliukų ir taip pastiprinti kvapo intensyvumą.

Norint, kad kvapas geriau pasklistų po patalpą patariama jį statyti praeinamoje vietoje, kur atsirandantys oro srautai padės aromatui greičiau pasklisti. 

Be viso to, atkreipkite dėmesį ir į kvapo bazę. Nuo jos priklauso kvapo garavimo greitis. Pavyzdžiui, alkoholio pagrindu pagaminti kvapai garuos ženkliai greičiau. Dėl to savo kvapų bazes gaminame iš atsinaujinančių šaltinių. Tokie kvapai garuoja lėčiau ir taip kvapo namams užtenka kur kas ilgesniam laikui.