Galio group - Paskelbti „Zunda parks“ architektūros idėjos konkurso rezultatai

Lapkričio 30 d. 2020 — Verslui

Paskelbti „Zunda parks“ architektūros idėjos konkurso rezultatai

Istorinės „Zunda parks“ teritorijos Rygoje vystymo vizijos projektų tarptautiniame konkurse iš 14 pateiktų pasiūlymų vertinimo komisija geriausiu pripažino SIA „RUUME arhitekti“ ir SIA „K FORMA“ pasiūlymą. Jų vizija – didelę beveik 8 ha teritoriją Daugavgrīvas g. 31 paversti moderniu daugiafunkciniu komercinių ir gyvenamųjų pastatų kvartalu su gerai prižiūrima miesto aplinka, patogia logistika ir transporto valdymu. Aukštą įvertinimą gavo dar keturi konkurso dalyviai, kurie buvo apdovanoti piniginiais prizais.

 

„Vertinimo komisijai teko svarbus iššūkis iš 14 pateiktų darbų iš 6 šalių atrinkti geriausią pasiūlymą, kuris geriausiai atspindėtų „Zunda parks“ kvartalo viziją, t.y. vystyti jį kaip populiarią ir modernią aplinką Rygos gyventojams gyventi, dirbti ir leisti laisvalaikį. Vertinimo procesas užtruko daugiau nei tris savaites ir nuspręsti vieno iš konkurso dalyvių naudai nebuvo lengva, nes pateikti sprendimai buvo įdomūs ir pažangūs architektūriniu požiūriu. Labai dėkoju visiems dalyviams už skirtą laiką ir sukurtas tokias unikalias vizijas“, – sako Kasparas Beitiņš, konkurso organizatorių atstovas ir „GALIO development“ valdybos narys.

 

Pateiktus techninius projektus vertino vertinimo komisija, sudaryta iš 9 tarptautinių sektoriaus specialistų. Vertinimo komisijoje dalyvavo architektai ir miestų planuotojai iš Latvijos, Lietuvos, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų, taip pat atsakingų institucijų – Rygos miesto statybos valdybos, Rygos miesto plėtros departamento, Rygos miesto architektų biuro ir konkurso organizatorius „GALIO Group“ atstovai.

 

Vertinimo komisijos sprendimu aukščiausią įvertinimą konkurse gavo 5 techniniai projektai:

 

  • 1 vieta

SIA „RUUME arhitekti“ ir SIA „K FORMA“ susivienijimas

  • 2 vieta

„REM PRO“ ir „Aketuri Architektai“ susivienijimas

  • 3 vieta

Trečios vietos nugalėtojais išrinkti du konkurso dalyviai

„Arrow Architects“ (Kopenhaga, Danija)

Etienne Borgos iš „Borgos Pieper Limited“ (Barselona, Ispanija)

 

  • Skatinamasis prizas

SIA „MARK arhitekti“ kartu su SIA „ALPS ainavu darbnīca“ ir SIA „IE.LA Inženieri“.

 

Kadangi teritorija yra miesto zonoje, kuriai ypač svarbu kraštovaizdis ir kurios vystymas pakeis dabartinę Pārdaugava miesto aplinką – atvers naujus vaizdus ir papildys kairiojo Dauguvos kranto siluetą, vertinimo komisija ypatingą dėmesį kreipė į derėjimą su kraštovaizdžiu. Labai svarbiu vertinimo kriterijumi buvo ir kokybiškos miesto aplinkos kūrimas ir infrastruktūros, apimančios gerai organizuotą pėsčiųjų ir dviračių takų, optimalaus transporto srauto, taip pat viešų poilsio zonų bei privažiavimo prie kanalo kranto su poilsiui tinkama pakrante, tinklą, prieinamumas.

 

„Zunda parks“ teritorijos plėtrą ir projektą planuojama įgyvendinti keliais etapais. Galutinis pasiūlymas bus atrinktas po antrojo konsultacijų etapo per artimiausius kelis mėnesius. Pirmąjį statybos darbų etapą planuojama pradėti 2022 m. Bendra investicijų į projekto įgyvendinimą suma sieks 100 mln. eurų.

 

Apie konkursą

  • Atviro eskizų projektų konkurso tikslas buvo sulaukti kokybiškų, architektūriniu požiūriu gerai apgalvotus ir ekonomiškai pagrįstus erdvinės plėtros vizijos ir numatomos naujų pastatų statybos sprendimus (Pirmajam vystymo etapui).
  • Bendras konkurso prizinis fondas – 42 000 EUR.
  • Visi projektai buvo pateikti nuo 2020 m. liepos 10 d. iki spalio 12 d.
  • Išsamios konkurso taisyklės skelbiamos internete: https://zundaparks.metukonkurss.lv/

 

Apie „GALIO Group“

„GALIO Group“ yra Lietuvoje įsikūrusi bendrovė, vykdanti tvarią nekilnojamojo turto plėtrą Vidurio ir Rytų Europoje. „GALIO Group“ bendras turtas siekia 230 mln. eurų, o grynasis turtas – 205 mln. eurų. Latvijoje bendrovei priklauso keli žemės sklypai Gustava Zemgala, Brivibas ir Daugavgrivas gatvėse, kur artimiausiais metais planuojama vystyti kelis daugiafunkcinius projektus, tarp jų – pastatyti apie 2 000 naujų butų ir apie 110 000 kv. m ploto modernius biurų pastatus. „GALIO Group“ Vilniuje pastatytas „S7“ biurų kompleksas gavo tarptautinį BREEAM sertifikatą „New Construction Excellent“ – tai reiškia, kad pastatas ne tik taupo energiją ir tausoja aplinką, bet ir užtikrina aukštą komforto lygį jame dirbantiems žmonėms. Pagal pasaulinę darboviečių lyginamosios analizės sistemą „Leesman +“ 2018 m. šis kompleksas buvo pripažintas septinta geriausia darboviete pasaulyje pagal darbuotojams sukurtą aukščiausios kokybės aplinką.