Galio group - „Jomanto parko“ projektas Baltupiuose – įgyvendinimo vizija dalinasi projekto architektas Tauras Paulauskas

Kovo 19 d. 2021 — Gyvenimui

„Jomanto parko“ projektas Baltupiuose – įgyvendinimo vizija dalinasi projekto architektas Tauras Paulauskas

Jomanto parkas - nauji butai Baltupiuose

Stebėdami rinkos tendencijas atkreipėme dėmesį, kad gyventojai Baltupiuose nori įsigyti būstą, tačiau neturi galimybės pasirinkti naujo, kokybiško ir ekonomiško. Dėl šių priežasčių, nusprendėme rinkai pristatyti projektą „Jomanto parkas“. Kokią viziją siekiame įgyvendinti – dalinasi Tauras Palauskas, gyvenamųjų namų kompleksą kūrusios architektų studijos „Unitectus“ vadovas.

„Mes savo projektavimo praktikoje kiekvieną vietą matome kaip unikalią ir bandome pasiūlyti sprendinius tik jai. Šiuo atveju vietos unikalumą matau kaip paribio tašką – sklypas yra tarp susiformavusio Baltupių mikrorajono, Jomanto parko ir greitkelio. Tai sklypas, kurio papėdėje yra Miestas. Kėlėme sau užduotį šią vietą papildyti ir praturtinti“, – pasakoja Tauras Paulauskas, gyvenamųjų namų kompleksą kūrusios architektų studijos UNITECTUS vadovas.

Prie laukinį charakterį išsaugojusio parko prisiglaudusį gyvenamąjį projektą, pavadintą „Jomanto parku“, sudarys keturi A+ energinės klasės daugiabučiai namai. Juose planuojama įrengti 224 butus – įvairaus dydžio bei planavimo, nuo nedidelių, patogių gyventi studentams, iki erdvių butų, kurie patenkintų šeimų poreikius.

Anot T. Paulausko, „Jomanto parkas“ bus savitas savo architektūrine kompozicija, malonia akiai praeinantiems ar pravažiuojantiems, lengvai atpažįstama tačiau nekontrastuojančia su susiklosčiusia Baltupių urbanistine aplinka. Be to, pasirinktas sprendimas leidžia formuoti nevientisą, nemonolitinį Baltupių gatvės perimetrą ir sukurti erdvų, jaukų vidinį kiemą gyventojams.

„Visomis galimomis priemonėmis siekėme, kad gyventojams jų visa gyvenamoji aplinka būtų jauki ir patogi – pradedant nuo artėjimo prie jos pėsčiomis ar automobiliu, vidiniu kiemu, įėjimo holais bei koridoriais ir baigiant asmenine erdve. Tai esminis prioritetas. Taip pat siekėme, kad gyvenamieji pastatai būtų aiškiai identifikuojami tiek kaip grupė, tiek kiekvienas atskirai. Modeliuojant  fasadų plastiką, šachmatiškai išdėstant langų angas bei kuriant kiekvienam pastatui unikalų balkonų elementų erdvinį ir spalvinį kodą, išvengiama monotonijos ir anonimiškumo. Tai šviesi ir žaisminga gyvenimo erdvė“, – kalba T. Paulauskas.

Tarp gyvenamųjų „Jomanto parko“ namų formuojamas pusiau uždaras kiemas su želdynais, vaikų bei paauglių žaidimo aikštelės, poilsio vieta vyresnio amžiaus žmonėms. Kiemuose numatyta 17 vietų svečių automobiliams, o požeminėje saugojimo aikštelėje bus įrengta 224 vietos gyventojų automobiliams.

„Gyvenamasis projektas „Jomanto parkas“ kurtas galvojant apie įvairaus amžiaus pirkėjus, kuriems patogu gyventi Baltupiuose, bet jie norėtų persikelti į naują, ekonomišką, kokybišką būstą. Per praėjusius metus Baltupiuose naujos butų pasiūlos praktiškai neatsirado, o nupirkta beveik 340 naujų butų ankstesniais metais rinkai pristatytuose projektuose. Tai rodo, jog poreikis naujam būstui šiame rajone yra, tačiau pirkėjai nebeturi iš ko rinktis“ – kalba Rūta Grucienė, GALIO GROUP Gyvenamųjų projektų direktorė.

Daugiau apie projektą: www.jomantoparkas.lt.