Galio group - Šventinis namų dekoras minimalistams

Gruodžio 14 d. 2023 — Gyvenimui

Šventinis namų dekoras minimalistams

Norite įkurdinti šventinę nuotaiką savo namuose, tačiau klasikinės dekoracijomis ir spalvomis gausios Kalėdos nedera su jūsų potraukiu subtiliam minimalizmui? Visiškai suprantama ir nesunkiai įgyvendinama. 👌

Dalinamės idėjomis ir patarimais, kaip įžiebti jaukias minimalistines šventes jūsų namuose:

Monochrominės spalvos. Ruošdamiesi dekoruoti namus, pasirinkite vieną akcentinę spalvą, kuri bus ryškesnė ir dominuos visų namų dekore. Užduotį palengvins tai, kad galima derinti skirtingus akcentinės spalvos atspalvius ir tonus, taip įnešant spalvinės įvairovės, bet ne chaoso.

Likusiai dekoracijų daliai parinkite neutralią foninę spalvą bei jos atspalvius – ji gali būti šviesi (smėlinė, pilka, kreminė ir pan.) arba tamsi (tamsiai pilka, juoda ir pan.). Šviesi spalva suteiks erdvės ir lengvumo pojūtį, tamsi – sodrumo ir prabangos.

O jei ryškesnių spalvų visai nenorite, namus galite puošti tik foninėmis spalvomis – efektas bus itin gaivus šviesios spalvos atveju ir ypač prabangus tamsios spalvos atveju.

Gamta puošni pati savaime. Geriausias minimalistinis dekoras – jokio dekoro, tik gamtos elementai atsinešti iš gamtos: eglutė padabinta kankorėžiais, kėnio šakelėmis puoštos staktos, lentynos ar stalas, ant kurio pamerkta ir didžiulė raudonų šermukšnių šaka. Natūralu, estetiška ir tvaru.

Masyvios dekoracijos. Viena iš šių metų šventinio dekoro tendencijų (jas apžvelgėme ankstesniame įraše) yra itin dėkinga, kuriant minimalistinį dekorą: masyvios kabančios ar statomos vienspalvės dekoracijos atrodys skoningai, minimalistiškai ir sutaupys jūsų laiką, nes užteks vos kelių tokių dekoracijų, kad užpildytumėte namus šventine nuotaika.

Tekstūros, raštai ir formos. Minimalistai išlošia ne tik dėl galimybės naudoti įvairius atspalvius, bet ir dėl galimos tekstūrų gausos. Kadangi spalvinė paletė minimali, atsiranda erdvės įvairių tekstūrų, ornamentų ir raštų naudojimui, kas nebūtų rekomenduojama gausiam maksimalistiniam namų dekorui. Nebijokite derinti įvairias formas, tekstūras ir raštus – tai įneš žaismingumo, bet ne chaoso.

➖ Vietoje blizgių ir spalvingų statulėlių, išbandykite paveikslų rėmelius su minimalistinėmis kalėdinėmis iliustracijomis (elnio ragai, kelios snaigės, stilizuota eglutė ir pan.). Ne kalėdiniu laikotarpiu, šiuos rėmelius galėsite užpildyti kitais, širdžiai mielais vaizdais.

Minimalistinis advento vainikas. Šis dekoro elementas taip pat gali būti vizualiai labai lengvas, jei ant jo kabinsite vos kelis gumulėlius medvilnės žiedų ar apelsinų riekučių. Dar gaivesnis vainiko variantas – ant medinio lanko pritvirtinkite vieną ar dvi kėnio šakeles ir pakabinkite ant sienos.

Dekoracijų kiekis. Nenustebinsime pasakydami, kad minimalistiniam dekorui svarbus ir saikingas dekoracijų kiekis.
Jei eglutę pasirenkate puošti masyviau, tuomet likusią namų erdvę stenkitės palikti tuštesnę, gaivesnę ir atvirkščiai – jei eglutė papuošta vos keletą žaislų ar tik lemputėmis, didesnį dėmesį galite skirti namų aplinkai.

Džiaukitės subtiliomis, daug laiko nereikalaujančiomis, bet akis džiuginančiomis Kalėdomis!

Daugiau patarimų apie namų interjerą ir šventinį dekorą rasite @galiogroup Instagram paskyroje: www.instagram.com/galiogroup #InterjerasKūnuiIrSielai