Galio group - „Žvėryno parkas“ – pirmasis daugiabutis Lietuvoje, kuriam suteiktas tvarumo sertifikatas

Gegužės 4 d. 2023 — Gyvenimui

„Žvėryno parkas“ – pirmasis daugiabutis Lietuvoje, kuriam suteiktas tvarumo sertifikatas

Galio Group daugiabutis „Žvėryno parkas“ – pirmasis ir vienintelis Lietuvoje, kuriam Lietuvos žaliųjų pastatų taryba suteikė tvarumo sertifikatą pagal Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemą (LPTVS).

Vaizdingame senajame Žvėryne, šalia tvenkinių, Neries upės ir Vingio parko, pastatytas 32 butų gyvenamasis namas buvo įvertintas pagal 29 kriterijus aštuoniose kategorijose: sveikatos, energijos, transporto, sklypo naudojimo ir ekologijos, medžiagų, atliekų tvarkymo, vandentvarkos ir projekto valdymo.

Daugiausia įmanomų gauti balų daugiabučiui „Žvėryno parkas“ buvo suteikta tvarių medžiagų, vandentvarkos, atliekų ir taršos valdymo bei sveikatos ir gerovės kategorijose.

Puikiai įvertinti (išpildyta 71% kriterijų) daugiabutyje įdiegti ne tik ekonomiški, bet ir aplinką bei žmogaus sveikatą tausojantys kompleksiniai šiuolaikiški sprendimai.

Lietuvos žaliųjų pastatų taryba pažymi, jog „Žvėryno parkas“ išskirtinis ir tuo, jog NT plėtros bendrovė „Galio Group“ tvarius sprendimus diegė bei derino dar pradinėje – projektavimo – stadijoje, o statybos įgyvendintos laikantis nustatytų kriterijų bei užsibrėžto įvertinimo lygio.

Pasak LŽPT Prezidento Remigijaus Simanavičiaus, plėtojant daugiabučių projektus ypač konkurencingoje rinkoje, nebeužteka vartotojams pasiūlyti puikios vietos ar aukštos energetinės klasės – vis daugiau daugiabučių bus statomi remiantis tvarumo principais, naudojant pažangiausias technologijas bei kokybiškas medžiagas.‎‎